10. format 43 web
4. format 43 web
8. format 43 web
9. format 43 web
12. format 43 web
5. format 43 web

Љубовникот

Година: 2018 / Нем филм / Земја: Македонија / Времетраење: 8 мин.

Пропаднат циркуски изведувач успева да ја врати љубената и да ја одвлече од прегратките на нејзиниот нов љубовник, користејќи ги акробатските вештини во кои таа некогаш се заљубила.

Продукциска куќа: Скопје Филм Студио MKD

Продуцент: Томи САЛКОВСКИ

Сценарио и режија Игор ИВАНОВ; Фотографија Драган САЛКОВСКИ, Дејан ДИМЕСКИ, Томи САЛКОВСКИ; Монтажа Владимир ПАВЛОВСКИ, Сценографија Игор ТОШЕВСКИ; Костимографија Емилија И. АТАНАСОВСКА; Шминка: Ирена СЕНОКОЗЛИОСКА

УЛОГИ: Наталија ТЕОДОСИЕВА, Игор АНГЕЛОВ, Сашо ПЕТРОВСКИ - ЅУЉО

Фестивали и награди

2018 - Интернационален Фестивал на Филмската Камера „Браќа Манаки“ Битола, Македонија - Премиера

Адреса

Скопје Филм Студио

Славејко Арсов 15

1000 Скопје, Република Македонија

Поштенска адреса:

Митрополит Теодосиј Гологанов 98/3-6

1000 Скопје, Република Македонија

Т: +38923296515Е: office@sfs.mk 
  • White Facebook Icon
  • White Twitter Icon
  • White YouTube Icon
  • White Vimeo Icon
  • IMDb logo

© 2019 Skopje Film Studio. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now